Dream Life in L.A.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Éld hétköznapi életed Los Angelesben

Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Cbox
Dicsőségfal
Hét legaktívabb játékosa:
Cassandra F. Hamilton
Kémia labor Britt-Robertson-Beautiful-Look-by-hqwallpaper.in

Augusztus hónap legaktívabb játékosa:
Beverly Cavalier
Kémia labor Megan-fox-2

Augusztus hónap játéka:
Cassandra F. Hamilton & William Baylor
Kémia labor Nick-jonas-nick-jonas-dating-delta-goodrem
Legutóbbi témák
» Hospital - Ahol a szükség, ott a segítség!
Kémia labor EmptySzer. Május 29 2013, 13:59 by Vendég

» A 4 elem harca
Kémia labor EmptyHétf. Ápr. 29 2013, 09:07 by Vendég

» A Klónok Krónikája
Kémia labor EmptyPént. Márc. 29 2013, 01:18 by Vendég

» Gadoria, a druidák erdeje - Újraindultunk!
Kémia labor EmptySzomb. Márc. 23 2013, 09:03 by Vendég

» Maya B. Poséy&Michel Bryson Rodeo Drive
Kémia labor EmptyVas. Nov. 04 2012, 00:00 by Maya B. Poséy

» Prison - éld az életed!
Kémia labor EmptyHétf. Okt. 08 2012, 13:19 by Vendég

» Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~
Kémia labor EmptyCsüt. Okt. 04 2012, 00:50 by Micheal Bryson

» Tanári szoba ~ Rachel and Jeffrey ~
Kémia labor EmptySzer. Okt. 03 2012, 00:57 by Rachel Lea Parker

» Rachel Lea Parker otthona
Kémia labor EmptyKedd Okt. 02 2012, 05:41 by Rachel Lea Parker

Staff
Hilary Wellington
Admin néni
Kémia labor Taylor-swift-wallpapers

William Baylor
Társadmin
Kémia labor NickJonas_SmallBanner


Cassandra F. Hamilton
Designer
Kémia labor Britt-Robertson-Beautiful-Look-by-hqwallpaper.in
Programfal
Első félév:
szept. 1. - Évnyitó bál
okt. 31. - Halloween party
nov. 24-28. -Borostyán hét
dec. 13-14. - Washingtoni kirándulás
jan. 7-19. - Iskolák közti foci bajnokság
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég :: 1 Bot

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (12 fő) Csüt. Szept. 13 2012, 05:19-kor volt itt.
Oldaladatok
Nyitás: 2012. július 10.

Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Kémia labor

2 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Kémia labor Empty Kémia labor Vas. Júl. 22 2012, 06:59

Hilary Wellington

Hilary Wellington
~ Staff team ~

...

2Kémia labor Empty Re: Kémia labor Vas. Júl. 22 2012, 20:51

Brittany Wate

Brittany Wate
~ Kívülálló ~

[You must be registered and logged in to see this image.]
Brittany Wate&Hilary Wellington
***********************************************

Elfogyasztottam a pizza maradékát is, majd két korty ásványvíz között össze szedtem a cuccomat hogy elindulhassak a kémia labor felé. Bármennyire is fáradt meg nyűgös voltam, még muszáj volt bennmaradnom a suliba, ugyanis a projektet amit Hilary-vel kell megcsinálnom, a tanár holnapra várja. És még távolról sem vagyunk készen vele. Gyors léptekkel indultam meg a kihalt folyosókon, a diáksereg nagy része már haza ment, akik meg még itt vannak azoknak vagy külön órájuk, vagy valamilyen sport edzésük van.
Beléptem a laborba, s boldogan nyugtáztam hogy ezúttal én értem ide először. A múltkor késtem tíz percet, és szegény Hil már azt hitte hogy nem is jövök el. Pedig ezen a jegyen múlik hogy megadja e a tanár a dícséretet az ötösöm mellé vagy nem. Oké, ez elég stréberül hangzott, de én azon kevés tinédzserek közé tartozom akik előrelátóak és az iskolás éveiket nem bulizással meg zülléssel, hanem tanulással töltik el. Ezzel is felkészülve az élet iskolájára. Beljebb sétáltam a terembe és helyet foglaltam az egyik asztalnál, s amíg vártam elő készítettem a projekthez szükséges hozzá valókat. Az volt a feladat hogy vizsgáljuk meg az elektrolízis folyamatát, és írjuk le személyes tapasztalatainkat.
A kémia nem a szívem csücske, és nem is nagyon fogom használni az innen szerzett tudásomat a jövőben, de mivel mindenből kitűnő akarok lenni, muszáj ezt a tantárgyat is komolyan vennem. Különben nem vennének fel a Harvardra.

3Kémia labor Empty Re: Kémia labor Kedd Júl. 24 2012, 00:14

Hilary Wellington

Hilary Wellington
~ Staff team ~

[You must be registered and logged in to see this image.]
Brittany Wate & Hilary Wellington
[You must be registered and logged in to see this link.]


Nyugodtan ebédelek, hiszen még van időm a gyakorlásig Brittanyvel. Alapjáraton nem lenne sok időm ebédelni, gyakorlatilag úgy tíz percem, de mivel ma korábban elengedtek az utolsó óráról, így végre nyugodtan ehetek. Azért a biztonság kedvéért az órámra pillantok, és kikerekedett szemekkel látom, hogy van 2 percem eljutni a suli másik végén lévő laborba, ha időben oda akarok érni. Gyorsan felpattanok, visszaviszem a tálcámat, az üveg vizemet pedig felkapom a táskámmal együtt és sietve megindulok a labor irányába. Útközben iszom pár kortyot, majd megérkezve benyitok, remélve, a lány is késik. Belépve aztán látom, nem így történt, sőt nem is most érkezhetett, hiszen már ki is pakolt.
-Szia. Régóta vársz már? -pillantok az órámra, gyakorlatilag nyolc perc késéssel sikerült odaérnem, ami azért nem olyan borzasztó. Gyorsan lerakom a cuccom a terem hátsó részén található szekrénybe, hiszen laborokba hivatalosan nem is nagyon lehet cuccot bevinni, nehogy kárt tegyenek benne a vegyszerek, de azért a szekrénybe betehetjük. Felkapom a köpenyem, majd odalépek a kikészített eszközökhöz.
-Szóval elektrolízis. Szerinted hogy érdemes nekiállni? -Kérdem a lányt, hiszen ő is nagyon jó kémiából, mindketten a dicséretes ötösre hajtunk, de ennek ellenére nem vagyunk stréberek, pusztán előrelátóak, akik tudják, szükség lesz a jó jegyekre, ha egy igazán jó egyetemre be akarunk kerülni.

4Kémia labor Empty Re: Kémia labor Kedd Júl. 24 2012, 02:14

Brittany Wate

Brittany Wate
~ Kívülálló ~

[You must be registered and logged in to see this image.]
Brittany Wate&Hilary Wellington
***********************************************

Ütemesen doboltam az asztallapon, s néha néha türelmetlenül a tábla felett lógó órára pillantottam. Már hét perc eltelt, és Hilary még nem ért ide. Nem vagyok az a korán odaérő típus, szóval gyakorta kések, azt viszont nem szeretem ha engem várakoztatnak meg. Most pedig végképp türelmetlenebb vagyok, tekintve hogy holnap érkezik meg hozzánk a nővérem, és azon rágódom vajon hogy fogom kibírni a jelenlétét egy teljes hétig. Most minden apró dolog fel tud bosszantani, ezért kis kezdtem egyre türelmetlenebb lenni az idő múlásával. Már épp azon gondolkodtam, hogy bele kezdek magamtól a kísérletezésbe amikor Hil robogott be az ajtón. Gyorsan felkapta a köpenyét, és eltette a táskáját majd oda sietett hozzám.
- Csak tíz perce érkeztem. - jegyeztem meg kissé mérgesen, de nem tudtam sokáig Hilary-re haragudni. Amúgy sem rajta kéne levezetnem ezt a dolgot, semmi köze nincs a nővéremhez. - Bocs.. csak mostanában elég stresszes vagyok. - megráztam a fejemet, és a feladatra koncentráltam. Lelki szemeim előtt a kémia ötös lebegett.
- Nos, ugyebár mi csak a hagyományos elektrolízissel szeretnénk kísérletezni. Semmi különlegességet nem tartalmaz ez az elektrolizáló rendszer, csak magát az elektrolizáló készüléket és egy vezérlő elektronikát, ami változtatható szélességű 12 V-os négyszögimpulzusokat állított elő max. 80 A-es áramerősséggel. A mérések elvégzéséhez egy gázmennyiség mérőt és nyomásmérőt, valamint oszcilloszkópot, multimétert, frekvenciamérőt és egy stoppert kell használnunk. - mutattam fel a már oda készített eszközöket. Neki álltam hogy össze rakjam a kapcsolást, ezután átadtam a staféta botot Hilary-nek.
- Innen hogyan tovább? - kérdeztem miközben elmerültem a kémia könyvben hogy utána nézzek mi a teendő.

5Kémia labor Empty Re: Kémia labor Csüt. Júl. 26 2012, 07:29

Hilary Wellington

Hilary Wellington
~ Staff team ~

[You must be registered and logged in to see this image.]
Brittany Wate & Hilary Wellington
[You must be registered and logged in to see this link.]

*Nem szokott ilyen fura lenni a lány, bár az túlzás, hogy nagyon jól ismerném, de együtt ülünk kémián és ott néha beszélünk. Viszont soha nem tűnt ilyen türelmetlennek, végül aztán meg is nyugtat, hogy nem velem van baja, de nem akarok tovább érdeklődni, majd elmondja, ha gondolja, különben én továbblépek a dologról. Gyorsan felkapom a köpenyem, majd előkapom a jegyzeteimet, melyet még a koleszban írtam, megtervezve a kísérlet menetét úgy nagyjából.
-Igen, szuper. Én is így gondoltam. -Hallgatom a lány részletes bevezetését a kikészített eszközökről és az előkészületekről, majd amikor átadja a szót a jegyzeteimbe pillantok.
-Nos, szerintem ezután elindíthatjuk a folyamatot és a frekvenciamérővel folyamatos méréseket végezve leírjuk az eredményeket, majd átírva a már jól megismert képletbe végül táblázatba rendezzük. -Fejtem ki az első lépéseket, majd közelebb lépek a frekvenciamérőhöz és kapcsolom a kapcsolási rajznak megfelelően.
-Nah melyik részét szeretnéd? Kísérlet vagy dokumentáció, mert nekem teljesen mindegy, egyik sem sokkal izgalmasabb... eddig legalábbis nem. -Mosolyodom el, régebben szerettem a kémiát, de mostanában már olyan dolgokat kell tanulnunk, ami nem éppen kézenfekvő, mire fogjuk használni, főleg nem én, mint leendő jogászhallgató. De kell a jó jegy, hiszen az is pontot ér, így hát kénytelen vagyok küzdeni érte, és ha azért ezt kell csinálnom, hát megteszem.

6Kémia labor Empty Re: Kémia labor Kedd Aug. 07 2012, 22:52

Hilary Wellington

Hilary Wellington
~ Staff team ~

//Brittany eltűnt Sad//
--SZABAD JÁTÉKTÉR--

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.