Dream Life in L.A.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Éld hétköznapi életed Los Angelesben

Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Cbox
Dicsőségfal
Hét legaktívabb játékosa:
Cassandra F. Hamilton
Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ Britt-Robertson-Beautiful-Look-by-hqwallpaper.in

Augusztus hónap legaktívabb játékosa:
Beverly Cavalier
Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ Megan-fox-2

Augusztus hónap játéka:
Cassandra F. Hamilton & William Baylor
Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ Nick-jonas-nick-jonas-dating-delta-goodrem
Legutóbbi témák
» Hospital - Ahol a szükség, ott a segítség!
Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ EmptySzer. Május 29 2013, 13:59 by Vendég

» A 4 elem harca
Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ EmptyHétf. Ápr. 29 2013, 09:07 by Vendég

» A Klónok Krónikája
Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ EmptyPént. Márc. 29 2013, 01:18 by Vendég

» Gadoria, a druidák erdeje - Újraindultunk!
Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ EmptySzomb. Márc. 23 2013, 09:03 by Vendég

» Maya B. Poséy&Michel Bryson Rodeo Drive
Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ EmptyVas. Nov. 04 2012, 00:00 by Maya B. Poséy

» Prison - éld az életed!
Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ EmptyHétf. Okt. 08 2012, 13:19 by Vendég

» Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~
Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ EmptyCsüt. Okt. 04 2012, 00:50 by Micheal Bryson

» Tanári szoba ~ Rachel and Jeffrey ~
Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ EmptySzer. Okt. 03 2012, 00:57 by Rachel Lea Parker

» Rachel Lea Parker otthona
Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ EmptyKedd Okt. 02 2012, 05:41 by Rachel Lea Parker

Staff
Hilary Wellington
Admin néni
Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ Taylor-swift-wallpapers

William Baylor
Társadmin
Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ NickJonas_SmallBanner


Cassandra F. Hamilton
Designer
Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ Britt-Robertson-Beautiful-Look-by-hqwallpaper.in
Programfal
Első félév:
szept. 1. - Évnyitó bál
okt. 31. - Halloween party
nov. 24-28. -Borostyán hét
dec. 13-14. - Washingtoni kirándulás
jan. 7-19. - Iskolák közti foci bajnokság
Ki van itt?
Jelenleg 5 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (12 fő) Csüt. Szept. 13 2012, 05:19-kor volt itt.
Oldaladatok
Nyitás: 2012. július 10.

Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~

2 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ Empty Starbucks LA=>Tengerpart ~Maya és Micheal~ Vas. Szept. 30 2012, 04:06

Maya B. Poséy

Maya B. Poséy
~ Lázadó ~

*A lakásomból kilépve sietve igyekszem elkapni egy taxit, majd egyenesen a belváros felé veszem az irányt, külön felhívva a sofőr figyelmét, hogy minél forgalmasabb utakon menjünk. Na nem mintha ez sokat segítene, de mégis csak egy kicsit megnyugtatóbb, ha tudom, sok ember vesz körül. Megérkezve aztán ki is tesz a belvárosban és szép lassan elindulok, úgy téve, mintha konkrét célom lenne. Sokan paranoiásnak vagy üldözési mániásnak nevezhetnek, de ha tudnák miért is vagyok itt, rögtön máshogy látnák a dolgokat. De ezt természetesen nem mondhatom el senkinek, hiszen addig vagyok biztonságban, amíg nem tudják, ki is vagyok valójában. Ha kiderülne én bizony mehetnék is tovább szépen, pedig már egész jól megszoktam ezt a helyet és tudom, mi hol van, ismerem a várost, a sikátorokat és az alvilági fazonok közül is egyet-kettőt, bár onnan többet nem is lenne jó megismerni, hiszen ők is egy potencionális veszélyforrás lehetnek számomra. Miközben ezen morfondírozom, elhaladok a Starbucks kávézó előtt. Régen nagyon sokat lógtam itt a haverokkal, persze nem pont itt, de Starbucks mindenhol van és gyakorlatilag egyformák is, szóval keserédes mosollyal az arcomon be is lépek az ajtón és a pult felé veszem az irányt. Míg kivárom a sort igyekszem kitalálni mit is kérek, így mire sorrakerülök magabiztosan közlöm.*
-Szia. Egy extrahabos kapucsínót kérek. *Mondom egy halvány mosollyal az arcomon, majd miután megkaptam el is indulok vele egy nem ablak melletti asztalhoz, hiszen sosem szerettem az ablaknál ülni.. najó ez így nem teljesen igaz, hiszen annó,mikor még én voltam a suli királynője imádtam, ha mások is látják, milyen jól szórakozom, de azoknak az időknek vége. Rá kellett jönnöm, hogy a tetteimnek igenis vannak következményei, néha nem is olyan kicsik...



A hozzászólást Maya B. Poséy összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 30 2012, 08:07-kor.

Micheal Bryson

Micheal Bryson
~ Macsó ~

* Kilép a házból,a kulcsot sötét farmerjának zsebébe mélyeszti a garázs felé indul és a kis helyiségből egy BMW motort gurít ki. Rég óta megvan neki az fekete és ezüst színű szépség,de nem túl gyakran ül a nyeregbe. Most viszont valahogy ellenállhatatlan késztetést érez arra,hogy a lóerők közé csapjon és élvezze,hogy a sebesség növekedésével az adrenalin szintje is az egekbe szökjön. Összehúzza bőrdzsekijét,gázt ad és kilő. Először eldugott utakon élvezi a fék nélküli szabadságot,próbál minél gyorsabban hajtani. Olyan mint ha repülne. Nincsenek gondok,nincs tegnap,nincs holnap csak a ma létezik. Órákig köröz megállás nélkül. Mindig ezt csinálja ha ideges. Így vezeti le a feszültséget. Száguld. Most már néha beletapos a fékbe. Forgalmasabb részhez ért. Aztán már szinte csak poroszkál a sárga taxis és a dudáló autók végtelen egyvelegében. Előzgeti a lépésben haladó kocsikat és jót mosolyog ha páran ezért bemutatnak neki. Leszáll a motorról és letámasztja a fal mellé,de persze előtte gondosan lezárja. Leveszi a bukósisakját és belép az ajtón. Starbucks. Mindig ezzel zárja le száguldozós óráit. Szerencséje van,rövid a sor,de arra épp elég,hogy felmérje kik próbálnak erőt nyerni itt a koffein segítségével. Megpillant egy lányt. Egyedül ül. *
- Egy karamellás macchiátót kérek.* Kissé illúzió romboló,hogy a vad,bőrdzsekis motoros egy habos karamellás kávét kér. Nem tehet róla. Túlságosan édesszájú,ahhoz,hogy lemondja róla. Egyik kezében bukósisakja másikban a gőzőlgő finomsággal a lány felé indul. Maximum elhajtja,de ha van egy szerencséje akkor maradhat és nem kell egyedül meginnia a koffeinbombát.*
- Szia! Mike vagyok,Micheal Bryson. Nem zavar ha leülök ide? * Kérdezi mosolyogva. Próbál megnyerő lenni,mert elég tömve van a hely és semmi kedve a kopaszodó öreg pasas mellé ülni a másik asztalhoz. *

Maya B. Poséy

Maya B. Poséy
~ Lázadó ~

*Nyugodtan iszogatom a kávémat.. már amennyire manapság nyugodt tudok lenni, de ez azért most már jól esik. Ez az első alkalom, hogy ilyesmi helyre jöttem mióta itt vagyok, így hát igyekszem kiélvezni, hogy a sulin kívül is látok tömeget és néhány ismerős arcot is megpillantok, bár nem igazán akarok barátkozni, nem is saját magam miatt, hanem az ő érdekükben. Jobb nekik,ha nem ismernek és nem akarnak segíteni rajtam, hiszen én csak még jobban belekeverednék a dolgokba és őket is magammal rántanám, szegények pedig nem is sejtik, milyen is az életem, és hogy egyáltalán létezik nagyobb probléma, minthogy elromlott az új kocsijuk, vagy lemerült a telefonjuk napközben. Miközben ezen gondolkozom az ablakot bámulom, bár az emberek cipőjét látom csak, mert valami nő beült a képbe, azért jó így is. Hamarosan aztán egy hang zökkent ki a gondolkozásból, majd kis fáziskéséssel ugyan, de felnézek rá, miközben hajam az arcomba szökik, így azt gyorsan a fülem mögé tűröm, hát igen, rám férne egy fodrász... talán majd egyszer. De ne feledkezzünk meg az emberkénkről. Láttam már suliban, ha jól gondolom valami menő arc lehet. Nem ítélem el őket, hiszen én is ilyen voltam, de most már nem szívesen tartoznék közéjük,hiszen amikor még kicsi volt a problémám, meg sem próbáltak segíteni, inkább hátatfordítottak, így megtanultam, az elitben nem szabad bízni, de harcolni sem.*
-Szia. Tessék. *Mutatok a székre velem szemben, majd miután leült nagyot kortyolok az italomba és leesik, illene bemutatkozni. *
-Üdv Mike, én Maya vagyok. *ennél többet nem mondok neki, hiszen eldöntöttem, nem leszek túl közlékeny az emberekkel, bár legszívesebben rázúdítanám az összes problémám, de tudom, nem lehet.*

Micheal Bryson

Micheal Bryson
~ Macsó ~

*Megkönnyebbülten veti le magát a székre és bele is kortyol a macchiátójába.*
- Maya,szép név. * Jegyzi meg. Leveszi a kabátját és a háta mögé dobja. Ez a kedvenc dzsekije. Sok emléket rejt magában. Még a régi időkről. Nem akar szép emlékként visszagondolni züllőt éveire,de mégis hiába küzd ellene volt valami,amit szeretett abban az életformában. A veszélyt. Ma mi a veszély az életében? Semmi. Régen még a szörfözésben megtalálta azt a adrenalin forrást,ami hiányzott neki,de már kiveszett belőle. A száguldás pár órára visszahozza neki azt az érzést. Elég egy rossz mozdulat és vége. Szereti a mostani nyugis életét is. Ezt a nyugis és néha unalmas életet. *
- Hogy-hogy csak így egyedül? * Próbál beszélgetést kezdeményezni. Utálja ha kínos csend van. Inkább beszélget semmit mondó témákról,az időjárásról,a suliról vagy bármiről,de azt nem bírja elviselni ha csak ülnek és nem szólnak semmit.*

Maya B. Poséy

Maya B. Poséy
~ Lázadó ~

*Azt hiszem, megtaláltam a törzshelyemet. Zajos, sok ember jár erre, így könnyű elvegyülni, ha az ember nem csinál semmi rendkívülit, észre sem veszik. Nem is értem, Mike, vagy hogy is hívják, miért is vett észre. Lehet, hogy csak véletlen volt, hiszen mindig igyekszem átlagos lenni, cseppet sem feltűnő lenni. Nah mindegy, ha már itt van, ne legyünk vele bunkók, meg hát be is kell vallanom, jól esne valakivel beszélgetni, nem nekem való ez az életforma, de ha muszáj akkor nincs mit tenni el kell viselni.. ki tudja meddig. Minden esetre örülök, hogy ilyen sablonos témát hozott fel, hiszen így nyugodtan válaszolhatok neki, nem árulok el nagy titkokat.. amik akár az életébe is kerülhetnének.*
-Mindig egyedül vagyok. Most érkeztem és nem igazán vannak barátaim. Sőt, ha jól emlékszem te vagy a harmadik ember, akivel egyáltalán beszéltem pár szót. * Mondom egy halvány mosollyal az arcomon, hiszen ez tényleg gáz, én sem örülök neki,hogy így van, de ez jutott, elcsesztem, most pedig szenvedhetek.*
-És te? Nem tűnsz egy magányos farkasnak. *Jegyzem meg, majd ismét nagyot kortyolok a kávéba, melynek már érzem is a nyugtató hatását.*

Micheal Bryson

Micheal Bryson
~ Macsó ~

* Lazán kevergeti az italát. A tetején megmaradt kevéske hab könnyedén vegyül össze a kávé koffeines cseppjeivel. Szereti a StarBucksot,mert itt mindenki egy kicsit olyan mint ő. Koffein függő. Nem is emlékszik mikor döntötte magába első csésze kávéját. Talán valamelyik nagyon másnapos másnapján. Azóta rákapott. Minden reggel ezzel kel. Ezzel indul el. Élvezi,ahogy a koffein lassan feléleszti álmos izmait és bekapcsolja fáradságtól tompult agyát. *
- A hármas a szerencseszámom. Honnan érkeztél? * Reagál mosolyogva Maya válaszára majd a lány kérdésére halkan felnevet*
- Valóban nem vagyok az a magányos farkas,de néha jól esik csak úgy egyedül jönni-menni. Vegyülni. Keveredni. Ha egy csapat srác követne valószínű nem is ismertelek volna meg. Szóval jó néha magányosan vonyítani,és bevallom jobban is szeretem.* Ismét kortyol egyet és közben figyeli az érkező embereket,akik türelmetlenül állnak sorba. Valaki felkap egy papírpoharat és rohan is tovább,valaki még sütit is vesz és kényelmesen elpöffeszkedik valamelyik fotelba. Egy ismerős arcot sem pillant meg. Most először méri fel magában Mayát. Szép lány,kétség sem fér hozzá. Van benne valami titokzatos,valami felderíthetetlen. De,ami a legjobban megfogta Mikeot,az az arca. Különleges. Igen,ez a jó szó rá. Különleges. Nem tudja megmondani miért,de nem hétköznapi. Rejtélyes. Veszélyes? Talán. De Mikeot mindig is vonzotta a veszély.*

Maya B. Poséy

Maya B. Poséy
~ Lázadó ~

*Érdekes dolog a kávé. Az ember vesz belőle egy kis pohárral és sosem tudhatja, meddig lesz elég. Néha egy kortyra megissza az egészet, főleg reggel, amikor siet valahova, néha pedig egy jó beszélgetés mellett egész hosszan is kitarthat. Na azért világmegváltó beszélgetéseket nem lehet egy pohár mellett lefolytatni, de egy kellemes csevegés belefér.*
-Nekemis.*Mosolyodom el, mióta LA-ben vagyok először, pedig lassan már egy hónap lesz.*
-A messzi Párizsból. Bár repülővel nem olyan vészes. *Jegyzem meg, miközben ismét belekortyolok a most már egyre hűvösebb italomba, bár még mindig elég meleg azért. Közben figyelem a fiú beszámolóját, miszerint néha jó egyedül lenni. Hát igen.. addig amíg te választod tényleg jó, de ha már rá vagy kényszerítve, nem biztos, hogy olyan jó dolog az, sőt egyáltalán nem jó, legalábbis én nem találom a jó oldalát abszolút, de ez az én hibám. Ha anno okosabb vagyok, még mindig élhetném tökéletes életemet Párizsban.*
-Igen, néha tényleg jó, de hidd el, egy idő után nagyon rossz, úgyhogy élvezd, hogy vannak barátaid. *Nézek rá, bár kissé közhelynek tűnhet a mondandóm, de én így érzem, gondoltam megosztom vele is, hátha nekik jobban sikerül az élete.*

Micheal Bryson

Micheal Bryson
~ Macsó ~

* Mike szeme felcsillan a Párizs szó hallatára. *
- Párizs.Hmm. Az egyik kedvenc városom.Sokak szerint romantika és a szerelmek városa. Oké van benne valami,de szerintem Párizs olyan mint a franciák többsége. Van benne valami titokzatosság. Kívül szép és tökéletes. . De belül marja valami,csak elrejti. Én ezért szeretem Párizst,mert bár,már sokszor voltam ott,de még nem tudtam megfejteni. De talán majd egyszer rájövök.* Szerette a titkokat,mert meglehet őket fejteni. Apró szépség hibák,múltbéli baklövések,neki is volt,de még mennyi.*
- Örülök,hogy vannak barátaim. Hidd el tudom milyen,amikor csak magadra számíthatsz.Rossz.* Elveszi az asztalon heverő tollat,amin a zöld SB logó van és egy szalvéta csücskére ráfirkant pár számot.*
- A telefon számom. Ha bármi van nyugodtan hívhatsz. Nem muszáj egyedül lenned LA-ben. Mert az angyalok városa sem olyan angyali mint sokak hiszik,de szerintem ezt te is tudod. * Valami miatt megbízik a lányban. A sötét titkok összekapcsolják az embereket. Érezhetően komolyabb lett a hangulat ezért Mike próbálja oldani a helyzetet.*
- Melyik részén laksz a városnak? * Ismét semmit mondó téma felé evez. Ha Maya komolyabb dolgokról akar beszélni vele ő szívesen partner a benne,de ha inkább a könnyed és üres csevegést részesítené most előnyben nem fog tiltakozni.*

Maya B. Poséy

Maya B. Poséy
~ Lázadó ~

*Ismét egy mosoly szökik fel az arcomra, amint látom a fiú lelkesedését Párizsról. Tudom,hogy nem szabadna megbíznom benne, és inkább hűvösnek és elutasítónak kéne lennem,hogy ne is akarjon barátkozni velem, de Istenem, nekem is szükségem van néha emberekre, akikkel beszélgethetek. Persze nem tervezem neki elmondani, miért is jöttem ide, de felszínesebb beszélgetéseket nyugodtan folytathatok vele. A titkolózó franciák hallatán a fiúra pillantok.*
-Hát igen. De mindenkinek vannak titkai. Az már csak részletkérdés, hogy egyeseknek kisebbek, míg másoknak jóval nagyobbak. -Mondom, majd gyorsan lakatot is teszek a számra, hiszen ez a rész már nem igazán tartozik rá. Értetlenül figyelem, amikor elkezd valami számokat írni, majd odanyújtja, és közli, hogy a telefonszáma. Be kell vallani nagyon is jól esik, hogy megadta, bár nem hiszem, hogy élnem kellene vele. Mindenesetre kedvesen elveszem, hiszen nem akarom megbántani, majd a zsebembe csúsztatom.*
-Köszönöm. Pedig reménykedtem, hogy olyan,mint mondják. *mondom kissé csalódottan de sok újat nem mondott, csak eddig nem akartam bevallani magamnak sem. De azért mindenhol jobb, mint Párizsban.. legalább is nekem most mindenképp. Mikor aztán a lakhelyemről kérdez megnyugszom. Nem szeretek komoly témákról beszélni, mert félek, hogy elárulok valamit, amit nem lenne szabad és ezzel magamat és másokat is veszélybe sodorhatok.*
-Itt a belvárosban. Nem is olyan messze innen. Te? Gondolom valami jobb helyen. *Nézek rá érdeklődve, miközben ismét nagyot kortyolok a lassan már nem gőzölgő italomból.*

Micheal Bryson

Micheal Bryson
~ Macsó ~

*A mocacchinója szinte már kihűlt,de még így is érezni azt a fantasztikus karamell ízt,amit annyira szeret benne.Már nem kevergetni,nem akarja még hidegebbé tenni a nem rég a forró kávéspecialitást.*
- Gyakrabban kéne mosolyognod,jól áll.* Örül,hogy még egy mosolyt ki tudott csalni a lányból. Kicsit hülyén érzi magát,hogy lerombolta Mayában a Los Angelesről alkotott álomképét.*
- LA szép hely. Meg bulis. Ha mindig ott vagy,ahol a tömeg és a fény,akkor olyannak fogod látni,amilyennek elképzelted. Ha gondolod egyszer majd megmutathatom neked milyen hol laknak az angyalok. Azt részt elkerüljük,ahol a bukott angyalok laknak és akkor meglátod,hogy tud ez a hely jó is lenni * Próbálja menteni a menthetőt,de azt,hogy egyszer körbe vezeti a városon komolyan gondolja.*
- A belváros jó hely. Nem kell sokat sétálni ha este ki akarsz rúgni a hámból. Én tengerparton lakom. Jó a kilátás,meg ha szörfözni akarok nem kell messze menni,de ha vasárnap sokáig akarok aludni nem mindig jön össze. * Válaszol mosolyogva. *
- És miért éppen LA-be jöttél Párizsból? * Nem kérdezi meg miért jött el a szerelem fővárosából,mert szinte biztos benne,hogy nem kapna választ. Vagy ha kapna is nem az igazat.*

Maya B. Poséy

Maya B. Poséy
~ Lázadó ~

*Szép lassan kihűlt a kávém. Nem figyeltem és azt hittem, attól,hogy szorongatom talán meleg marad, de nem így történt. Ettől függetlenül az íze ugyanolyan jó, panaszra tehát nincs okom. A fiú megjegyzésére ismét egy mosoly szökik fel az arcomra, majd amint hallgatom, hogy próbálja helyrehozni az LA-ről alkotott képem lerombolását, még szélesebbre húzódik.*
-Jól hangzik. *Mosolyodom el, bár véleményem szerint amint kilép ezen az ajtón már azt is elfelejti, hogy létezem és valaha is látott, de már megszoktam, nem zavar. Bezzeg régen.. örültek, ha szóba álltam velük, de amint kiszorultam az elitből, mintha meg is szűntem volna, bár talán így volt a legjobb.*
-Nah hát aludni azért itt sem lehet sokáig, már csak a dudáló autók miatt sem, de tényleg minden közel van. Azért a tengerpart sem lehet egy rossz hely.. bár be kell valljam, itt lakom már egy hónapja és még nem voltam ott, de el tudom képzelni milyen. *Mosolyodom el ismét. Ennyit nem mosolyogtam mióta itt vagyok, sőt már azelőtt jóval sem, úgyhogy igazán rámfért már.*
-Miért épp LA? Mert jó messze van. Meg hallottam, hogy jó hely, van tengerpart, annyira rossz nem lehet, így gondoltam ide jövök. Egy ideig New Yorkon gondolkoztam, de végül arra jutottam, ez jobb hely. *Mesélem, bár már ideje lenne csöndben maradnom, mielőtt túl sokat árulok el.*
-És te? Mindig is itt laktál?

Micheal Bryson

Micheal Bryson
~ Macsó ~

* Utolsó kortyokat iszogatja ki a csészéből,de majdnem félrenyel,mikor meghallja a lány válaszát.*
- Azt hiszem rosszul hallottalak. Nem voltál a tengerparton? Hogy-hogy nem voltál? Ez tarthatatlan. * Maya csészéjét nézve látja,hogy már neki is csak pár csepp lötyög az alján.*
- Oké,akkor most szépen idd meg gyorsan azt a hideg vackot és utána pedig elviszlek a tengerpartra. Ne is próbálj ellenkezni! Bár remélem nem félsz a motoron.* Olyan határozottsággal jelenti ki,hogy ha törik,ha szakad leviszi a lány a vízhez,hogy tényleg teljesen felesleges lenne ellentmondani neki. Miközben várja,hogy a lány is kihörpintse a maradék kávét válaszol a kérdésekre.*
- Én gyerekkorom óta itt lakom,szóval hidd el jó idegenvezető leszek. Régebben nekem is nagy álmom volt New York. De ha lakhatsz Los Angelesben is akkor hülyeség a Nagy Almába menni. Hidd el,ez sokkal jobb hely és majd ha megismered,a parttal együtt,akkor te is büszke leszel magadra,hogy ide jöttél. * Bíztatóan a lányra mosolyog.*
- Indulhatunk? * Kérdezi türelmetlenül miközben egyik kezében más a bukósisakot fogja.*

Maya B. Poséy

Maya B. Poséy
~ Lázadó ~

*Nem tudom, mi rosszat mondtam, hiszen annyira nem lehet nagy hely a tengerpart.. nem értem, miért ekkora katasztrófa, hogy még nem voltam. Minden esetre nem igazán tudok ellenkezni, vagyis nem lenne sok értelme, hiszen a fiú úgy tűnik, nagyon elszánt.*
-Hát oké, azt hiszem nem sok választási lehetőségem van. *Mosolyodok el ismét, majd kihörpintem a maradék kávémat, miközben figyelem a fiú beszámolóját, miszerint már gyermekkora óta itt lakik. Mikor megittam az utolsó cseppig, felpattan és türelmetlenül néz rám.*
-Igen. Mivel nincs más választásom. *Mosolyodom el ismét, majd felpattanok én is, majd körülnézek, nem hagytam-e ott semmit és követem a fiút amerre megy, feltételezem, egyenesen a motor irányába. Kíváncsi vagyok, milyen motorja lehet, hiszen imádok motorozni, és most már az sem érdekel, mennyire veszélyes, tök mindegy, mitől és mikor halok meg, ez még az élvezetesebb verzió lenne.*
-És mondja csak, Mr. Idegenvezető, mióta motorozik és pontosan hova megyünk?? *Csak kibuknak belőlem a kérdések, de természetesen annyira nem izgat azért, de mégis mondani kellett valamit, hát ez jutott eszembe.

Micheal Bryson

Micheal Bryson
~ Macsó ~

* Egy elégedett mosollyal nyugtázza,hogy Maya meg sem próbál ellenkezni.Mikor végre elindulnak kifelé rögtön és nyílegyenesen a motor felé megy*
- Ő lenne az. Ezt vedd fel. * nyomja a lány kezébe a bukósisakot. *
- Már gyerek korom óta nyomom a gázt és mint látod még élek.* Mondja egy biztató mosoly kíséretében. *
- És a kedvenc helyemre megyünk. Remélem neked is tetszeni fog. Pattanj fel mögém.* Ő is felszáll,megvárja,hogy Maya is mögötte legyen*
- Bízz bennem és ha már nagyon gyors akkor ütögesd meg a vállam. Ja és nyugodtan karolj át,ha nem akarsz leesni.* Elmosolyodik és gázt ad. Mivel csak egy sisakjuk van próbál rendőrmentes övezeten menni,forgalommentes utakon. Megint azt a szabad és szálló érzést érzi mint mindig,amikor szeli a kilómétereket. Csak halad előre,ha Maya megkocogtatja a vállát,akkor lassít,ha nem akkor tovább tolja a lóerőket. Lassan eltűnnek az épületek. Az autók az emberek és a távolban feltűnik a tenger. Nagyjából húsz perces út lassan a végéhez és. Mike egy éles kanyarral. Letér a beton útról és kezd egyre lassabban menni még végül leállítja a motort. Homokos tengerpart,de a bulizós része. Senki nincs itt. Se italos bárok,vagy sütkérező nők. Csodálatos kilátás. Érezni a tenger sós illatát.*
- Itt is volnánk. Remélem tetszik...* Kissé bizonytalan,reméli Maya is megszereti ezt a helyet. Távol a világ zajától. Ez Mike rejtek helye.*

Maya B. Poséy

Maya B. Poséy
~ Lázadó ~

*Kicsit izgatottan megyek a fiú után, nem is tudom mire számítsak, de azt hiszem jól gondoltam, milyen motorja is van. Kezembe nyomja a bukósisakot, mire én gyorsan fel is kapom, majd felpattanok mögé,és nyugtázom, hogy csak egy sisakunk van, azaz nem tervezett be egy utast mára. A tanácsain csak elmosolyodom, majd elhelyezkedem és élvezem a kilátást, miközben végül csak átkarolom. Régóta most először érzem magam szabadnak, hogy senki nem árthat nekem és végre nem kell menekülnöm, így hát kiélvezem az alkalmat és igyekszem a tájat is nézni, már amennyit látok az elmosódó pöttyök kavalkádjából. Nagyjából úgy 20 percnyi száguldás után lassulni kezdünk, majd szépen meg is állunk, úgy tűnik, megérkeztünk. Lepattanok a motorról és lekapom a sisakom, majd odanyújtom a fiúnak.*
-Azt hiszem, erre itt nem lesz szükség. *Mosolyodom el, majd megvárom, hogy elinduljon, miközben kíváncsian nézelődök.*
-Szóval ez az.. *Nézek körbe.* Hát igen, ez tényleg nagyon jó hely. Távol a világ zajától és távol mindenkitől. Ilyen helyet ritkán találni, főleg egy ekkora városnál.*
-Te gyakran jársz ide? *Érdeklődök,miközben lekapom a kis bebújós topánkáimat és mezítláb kezdek el lépkedni a homokban. Ilyet utoljára a családi nyaraláson csináltam, amikor még minden tökéletes volt...*

Micheal Bryson

Micheal Bryson
~ Macsó ~

* A ráteszi a sisakot a nyeregre és rádobja a dzsekijét is. Mélyet szippant a sós levegőből és élvezi,hogy nem hallja se tülkölő autókat,se a szitkozódó embereket és nem kergeti egy néger sem azért,hogy vegyen vattacukrot vagy búvarszemüveget. Egy mosollyal nyugtázza,hogy Mayának is bejön ez a hely.*
- Igen én is ezért szeretem. Szerintem ez az egyetlen olyan hely itt,ahová még nem települtek ki a koktélbárok és a discoc. * A lányhoz hasonlóan ő is lerúgja tornacipőjét és élvezi,ahogy a homok egy kicsit csikizi a talpát. *
- Nem mondhatni,hogy túl gyakran. Olyankor,amikor elegem van mindenből. Ha itt elkezdenék üvölteni teli torokból,senki nem hallaná meg és nem néznének hülyének. Itt még sosem találkoztam senkivel,lehet más még fel sem fedezte. Itt szoktam mindig ücsörögni * Egy kiálló sziklára mutat,amihez kettő nagyobb kő vezet fel.* Onnan látni az egész terepet. * Nekidől az egyik kőnek.*
- Most már érted mért voltam úgy kiakadva,hogy nem láttad még a partot? * Kérdezi mosolyogva.*
- Párizsban volt valami ilyen helyed? Ahol eltudtál bújni a világ elől? * Teszi fel a kérdést,miközben a fodrozódó vizet nézi.*

Maya B. Poséy

Maya B. Poséy
~ Lázadó ~

*Amikor valaki megemlíti nekem a tengerpart szót, mindig egy napernyőkkel és emberekkel zsúfolt homokos részre gondolok, ahol gyerekek rohangálnak és minden zajos, mégis olyan jó. De ez más, mint a többi tengerpart. Sehol egy ember, egy újságos bódé vagy büfé, koktélbár, semmi. Csak homok és sziklák, igazi búvóhely féleség. Amikor már mindketten mezítláb sétálunk eszembe jut,hogy lényegében ősz van, bár ez az itteni időjáráson nem igazán látszik. Párizs sem épp arról híres, hogy nagy fagyok lennének ilyenkor, de már nem szívesen rohangáltam volna mezítláb, itt viszont fel sem tűnik.*
-Hát igen, nem épp úgy tűnik, mintha mindenki ide járna, de épp ebben van a varázsa, hogy még nem ismerik és ha rajtam múlik nem is fogják... na nem mintha lenne kinek mesélnem róla. *Jelenik meg egy keserédes mosoly az arcomon, mert ugyan elég rossz így nekem, de mégis vicces, hogy egy barátom sincs. A sziklára pillantok, amit említett, majd szép lassan el is indulok felé. Nem mondhatnám, hogy magas vagyok a magam 170 centijével, mégis úgy döntök, én bizony felmászom oda, hiszen állítólag onnan látni lehet az egész környéket. Nagy nehezen fel is tornázom magam, majd lecsüccsenek a szélére, és onnan nézek le a fiúra.*
-Igen. Nem ilyennek képzeltem. Azt hittem kisgyerekes anyukák fognak helyért verekedni kezükben egy-egy napernyővel. *Mosolyodom el, majd körbenézek. Tényleg gyönyörű a kilátás innen fentről.*
-Párizsban?? Hát tengerpartot nehéz lett volna találni, de azért volt egy jó kis búvóhelyem. A környék legmagasabb házának megtudtam a kapukódját, így könnyedén be tudtam jutni, és felmentem a tetőre. Onnan szuper volt a kilátás és senki nem látott, nem érdekelték, hogy ott vagyok, mert talán nem is tudták, így hát nyugodtan ücsöröghettem és gondolkozhattam. *Mesélem teljes beleéléssel, miközben elképzelem,hogy újra ott vagyok, hiszen imádom Párizst, csak az a baj, hogy Párizs nem imád engem...*
-Elég eldugott hely.. Te hogy találtál ide? Csak véletlenül vagy neked is mutatta valaki? *Nézek le rá kérdőn, miközben a lábamat kezdem lóbálni, mindig ez a jele annak, ha tényleg felszabadult vagyok és most úgy érzem, semmi nem árthat nekem.*

Micheal Bryson

Micheal Bryson
~ Macsó ~

* Tovább támasztja a sziklát,most nem mászik fel. Sokszor látta már onnan a partot ezt az élményt meghagyja most Mayának. *
- Ki gondolná,hogy egy ilyen ártatlannak tűnő lány mások házának tetejére szökik fel. * Jegyzi meg mosolyogva,majd azon a kérdésen,hogy ő hogy talált ide elidőzik egy kicsit. Hogy jutott ide erre a csendes,néptelen,Istenhátamögötti partszakaszra? Igazából fogalma sincs. Egy durván átbulizott éjszaka után itt,ebben a homokban ébredt. Nem tudta hol van azt meg végképp nem,hogy keveredett erre az eldugott helyre,mivel se láb,se keréknyom nem volt körülötte. Pár órán keresztül csak ült és várta,hogy elmúljon elképesztő fejfájása,és hogy kicsit kitisztuljon körülötte a kép. Görcsösen keresett valami emléket arról,hogy ki és miért hozta ide,de csak sötét kapukba ütközött. Mikor már nem bírta tovább a tétlenséget elindult,hogy keressen valami civilizációra utaló helyet. Miután sikeresen hazaért döntötte el,hogy megkeresi megint ezt a helyet és végül is megtalálta.*
- Öhm. Véletlen akadtam rá...* Mégsem mesélheti el az egész sztorit anélkül,hogy bele ne vonja régi énje sötét napjainak emlékét ezért egy diplomatikus válasszal fele.*
- Nem hiányzik Párizs? * Kicsit tart tőle,hogy ezzel a kérdéssel feltép valami régi sebet,de végül is erre szimplán igen/nemmel is lehet reagálni,vagy talán mégsem? *

Maya B. Poséy

Maya B. Poséy
~ Lázadó ~

*Kényelmesen ücsörgök fent a sziklán, ahonnan tényleg nagyon jó a kilátás, miközben lazán lóbálom a lábaimat. Figyelem a hullámok csapódását a sziklákhoz, talán az ember is így végzi.. sodródik az árral, majd egy akkora akadályba ütközik, melyet már maga sem tud kikerülni, így végül elnyeli a mélység. Miközben ezen merengek, a fiú megjegyzését egy mosollyal nyugtázom.. még, hogy ártatlannak tűnő, vagyis lehet, hogy annak tűnök, de ez néha nem segít. A válaszára viszont ránézek, nem igazán hihető, de valószínűleg nem szándékozik elmondani az egész sztorit.*
-Szóval véletlenül. *Jegyzem meg mosolyogva, majd a , kérdésén egy kicsit elgondolkozom. Mit is lehet válaszolni ilyenkor? Esetleg az igazat, de azt sajnos nem lehet, így marad a diplomatikus válasz részemről is.*
-De, és hidd el szívesen visszamennék, de most nem lehet. *Úgy érzem ennyit elmondhatok, hiszen ebből elég sok mindenre lehet gondolni, nem feltétlenül találja ki a valódi okokat.*
-Apropó, jártál már Párizsban? *Érdeklődök, ha már Párizsnál tartottunk.*

Micheal Bryson

Micheal Bryson
~ Macsó ~

* Egy ártatlan mosollyal néz vissza a lányra,aki kételkedik az iménti válaszában. Aztán mikor meghallja az ő feleletét nem kérdez vissza miért nem lehet. Nem akar faggatózni hiába fúrja az oldalát a kíváncsiság,de ő is jól tudja,hogy vannak olyan témák,amiket egy idei jobb került. Elvégre még egy napja sem ismerik egymást,nem is várja,hogy az egész élettörténetét elmesélje neki. *
- Már többször is voltam. Tényleg az egyik kedvenc városom. Bár,amikor anyával megyek,annyira nem szeretem,mert folyton a Champ-elysee-re akar cipelni. Nincs bajom a vásárlással kis mértékben. De ott orrba-szájba butikok meg parfümériák meg minden. * Szeme előtt Párizs látképe tűnik fel. A kivilágított Eiffel torony,a Szajna,a kimért és mindenáron elegáns nők. A város szinte teljes ellentéte volt Los Angelesnek. LA a buli városa. Itt senki nem szól meg ha nem tudod mit csináltál tegnap éjjel. Párizsban az elegancia a fontos. Az apróságok,a részletek. Milyen zakót vettél fel az estélyre,milyen szivar füstölög a szádban. Egyszer félrelépsz és kilökött az elit és rajtad csámcsognak majd. *
- Ha úgy érzed menned kell,nyugodtan szólj és visszaviszlek. * Mike az órájára néz. Nem tudja mikor ment be a StarBucksba vagy,hogy mikor indultak el onnan,de biztos,hogy jó pár órája. Nem akarja feltartani Mayát. *

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.